Zakładamy akwarium w naszej grupie.

W miesiącu listopadzie i w grudniu realizowany był w oddziale przedszkolnym 0 b program zajęć dodatkowych rozwijających zainteresowania przyrodnicze pt. "Moje akwarium". Celem zajęć było: poznanie etapów zakładania akwarium, zdobycie wiedzy na temat ryb i roślin akwariowych oraz innych żyjących w zbiornikach wodnych, rozwijanie zdolności plastycznych oraz zainteresowań przyrodniczych. Zajęcia rozpoczęły się od prezentacji pt. "Ryby w akwarium", - podczas której dzieci miały możliwość poznania różnych gatunków ryb akwariowych. Następnie dzieci wykonały projekt własnego akwarium /praca plastyczna/. Kolejnym punktem było spotkanie z przedstawicielką Forum Akwarystycznego z Radomia - panią Olgą Lucedarską - Kurek, która opowiedziała dzieciom o rodzajach akwarium, roślinach i rybkach akwariowych oraz zaprezentowała sprzęt potrzebny do przygotowania akwarium. Pani Olga uświadomiła również dzieciom, dlaczego nie należy hodować ryb w kuli. Na kolejnych zajęciach dzieci oglądały filmy o rybach, wykonywały prace plastyczne, poznawały budowę ryby. Odbyło się też spotkanie z panią od biologii - Joanną Ludwińską, która przedstawiła dzieciom prezentację pt. "Ryby morskie i ich zwyczaje". Dzieci tworzyły też "Kodeks Przyjaciela Bałtyku" i obchodziły "Dzień Ryby" - konkursy i zabawy przy muzyce. W listopadzie dzieci uczestniczyły również w wycieczce do sklepu zoologicznego, w którym oglądały różne akwaria i rybki. Projekt zakończyło wspólne założenie akwarium, które było możliwe dzięki pani Oldze Lucedarskiej - Kurek i panom: Łukaszowi Mojsiejczuk, Michałowi Szczepanik.

.

...

.

Dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawcami
    serdecznie dziękują przedstawicielom Forum Akwarystycznego w Radomiu
    za przekazanie niezbędnych materiałów i umożliwienie założenia akwarium.